Cestování s malými dětmi

Rádi jezdíte do zahraničí na dovolenou a nechce se těchto cest vzdávat ani v případě, že máte malé děti? Nemusíte. Jen je dobré se na cestu s malým dítětem připravit a zjistit si základní informace.

O cestování s malým dítětem

Dnes je zcela běžné, že se rodiče vydávají na dovolenou i s velmi malými dětmi. Do tří měsíců se však delší cesty nedoporučují.

Dopřejte si takové ubytování, které vám umožní kvalitně pečovat o vašeho potomka. Na druhou stranu nemusíte prožívat zbytečnou úzkost, že by dítěti chyběl domov. Pro něj je nejdůležitější, že jsou s ním rodiče, a když vy budete v klidu a nebude prožívat stresy, pravděpodobně i vaše dítko bude spokojené.

I svému potomkovi nezapomeňte zřídit cestovní pojištění. Můžete využít pojištění online.

Pro dítě je nejlepší letadlo

Vydáváte-li se do ciziny s malým dítětem, je nejlepším dopravním prostředkem letadlo. Děti ho velmi dobře snáší a navíc cesta letadlem trvá mnohem kratší dobu. Potomek se nebude zbytečně nudit a nebude mrzutý.

Do dvou let většinou děti cestují bezplatně či s výraznými slevami. Pokud jde o bezplatnou jízdu, nemají však nárok na vlastní sedadlo a jsou připoutané během letu s rodičem. Na děti je však myšleno, a tak jsou v letadle speciální pásy pro ně. Místa pro maminky s malými dětmi jsou úplně vpředu. To vám mimo jiné umožňuje dítě během cesty nakojit, aniž byste byly ve středu pozornosti ostatních cestujících. Důležité je také dítě na cestu obléci do pohodlného oblečení.

Starší dítě, které už má rozum z toho, jak se přepravuje, na cestu letadlem připravte. Ukažte mu nějaké obrázky a vysvětlete mu, že se letadla bát nemusí. Snažte se ho namotivovat, aby se na cestu těšilo. Dobré je mít s sebou nějaké jeho oblíbené hračky, aby se během letu nenudilo, ale také aby mělo kolem sebe předměty, které dobře zná. Prostředí letadla tak pro něj bude méně neznámé.

Cestování autem

Vyjedete-li do zahraničí automobilem, je výhodou, že můžete dělat přestávky v jízdě kdykoliv je budete potřebovat vy či vaše dítě. Nedoporučuje se však podnikat tuto cestu jen jedné osobě s dítětem. Cesta sama o sobě na delší vzdálenost je vyčerpávající a navíc dítě vás bude vyčerpávat ještě více. Také by ho měl někdo zabavit, když se bude nudit či bude zlobit.

Máte-li hodně malé dítě, doporučuje se zastavovat každou půlhodinu až hodinu. Nejlépe je vyrazit na cestu na noc. Děti pak většinou cestu autem prospí.

Comments are closed.